image
image

Sportovní centrum Praha Dubeč

Masáže na masérském lehátku s použitím masážních olejů

Každou masáž zahajuji rozhovorem s klientem, při kterém zjišťuji možné kontraindikace. Zároveň se domluvíme, na které části těla se mám zaměřit a s jakou intenzitou. Každá moje masáž je jiná a tvořená přesně na míru každému klientovi. Při masáži kombinuji různé techniky, jejichž popis následuje:

Rekondiční a relaxační masáž je základem všech mých masáží a slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžuje celé tělo. Spolu s vonnými oleji navodí stav vnitřní pohody jak po fyzické, tak i psychické stránce.

Reflexní masáž chodidel vychází z reflexní terapie, což je přibližně 5 000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Tlakovým působením na tyto body je možné zmírnit bolesti, či zcela obnovit správnou funkci vzdálených částí a orgánů těla.
 
Indická masáž hlavy je velmi stará ajurvédská technika, která pomocí speciálních hmatů působí v oblasti hlavy, šíje a ramen. Povzbuzuje krevní oběh, a příznivě působí na pokožku hlavy a tím stimuluje růst a kvalitu vlasů. Zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje koncentraci a uvolňuje psychické napětí nebo deprese. Působí příznivě proti nespavosti.
 
Lomi Lomi je havajská technika, při které terapeut rytmicky masíruje zejména předloktím, lokty, ale i dlaněmi a prsty a využívá k tomu vlastní váhy. Masáž má vysoký terapeutický účinek na navození fyzické a psychické pohody.

Reiki (I.stupeň) je umění jemného přikládání rukou. Jde o působení energií Reiki na energetická centra člověka – na čakry a energetické dráhy v těle. Zbavuje tělo škodlivin, uvolňuje blokády, pomáhá při vyčerpání a únavě, podporuje přirozenou schopnost těla být v rovnováze a zdravé, harmonizuje čakry.
 
Baňkování je prastará metoda, která spočívá ve vytvoření podtlaku na kůži, díky čemuž se tkáň velmi intenzivně prokrví a uvolní se ztuhlé svalstvo. Po baňkování velmi často zůstávají na kůži hematomy (modřiny), které ale nejsou nijak bolestivé a po několika dnech vymizí. Dříve se podtlak vytvářel ohřátím skleněných baněk, přiložením na kůži a jejich postupným samovolným ochlazením. Já používám jednodušší a bezpečnější metodu - plastové baňky, z nichž je podtlak vytvářen odčerpáním vzduchu. Lépe tak mohu regulovat úroveň podtlaku.

Masáže na masážní židli - klekačce

Masáž probíhá kdekoliv (doma, venku, či pracovišti) na speciální židli (klekačce). Obvyklá doba masáže je většinou kratší, než u masáže na lůžku. Může se jedna o 10-15 minut, ale může být delší dle přání klienta.

Masírovaný je ve svém běžném oblečení a zaujímá pohodlnou polohu vsedě. Prostřednictvím stimulace tlakových bodů na zádech, šíji, pažích, rukou a hlavě postupně dochází k uvolňuje napětí a zlepšení koncentrace. Působí také jako prevence proti syndromu karpálního tunelu.

Po masáži se klient cítí odpočinutý a může pokračovat ve své obvyklé činnosti.

image
image

Individuální masáže

Relaxační a rekondiční masáže na lehátku nebo na klekačce.


image

Masáže ve firmách

Masáže zaměstnanců firem přímo v sídle firmy nebo na pracovišti. Možno poskytovat jako benefit zaměstnavatele, nebo si masáže hradí sami zaměstnanci. Cena masáže se stanovuje individuálně, v případě vyššího počtu nebo pravidelné frekvence je výrazně příznivější a bez účtování dopravy.

Pokud je k dispozici samostatná místnost, je možné použít klasické masérské lehátko a masáže s použitím oleje. 

Pokud místnost není k dispozici, je možno použít kratší masáže na klekačce, které se provádí přes oblečení a bez použití masážních olejů.

image

Společenské akce 

Veletrhy, výstavy, konference, firemní porady, rodinné oslavy, svatby, sportovní události, dámské jízdy...

Ideální pro tyto události jsou kratší masáže na klekačce, které se provádí přes oblečení a bez použití masážních olejů.